BLOG


Bariery jako element ochrony pieszychPieszy to osoba znajdującą się na drodze, pchająca rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy lub inwalidzki, osoba poruszającą się na wózku, a także osoba w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej. W zależności od wieku pieszych i ich potrzeb wymagane jest zastosowanie różnych narzędzi, mających zastosowanie w ochronie ruchu pieszych. Ale pieszy to również pracownik fabryki lub magazynu i o jego bezpieczeństwo także należy zadbać. Najłatwiej to zrobić, wykorzystując bariery ochronne.

Czytaj dalejPodstawowe rodzaje odbojnic przemysłowychKilka ostatnich lat przyniosło znaczący rozrost branż samochodowej i logistycznej, której szczególną częścią są magazyny i przeprowadzane tam prace. W zasadzie to od magazynu zależy bardzo wiele, ponieważ to miejsce stanowi główny element całego procesu. Od sprawności kolejnych czynności zależy sukces powodzenia logistyki.

Czytaj dalejBariera drogowa U12a. Charakterystyka konstrukcji.Droga jest bardzo ważnym elementem infrastruktury, stanowiąc podstawę dla komunikacji lądowej pojazdami. Droga dzieli się na część zwaną jezdnią, chodnik oraz coraz częściej, ścieżkę rowerową. Bywa, że droga rowerowa stanowi jedyny szlak komunikacyjny, jednak bardzo często przebiega w pasie drogowym odpowiedniej drogi krajowej.

Czytaj dalejOdbojnice jak zabezpieczenia na latarniach i słupachSystemy barier i odbojnic zyskują popularność, jako wygodne w montażu i proste w obsłudze systemy zabezpieczeń elementów w naszym otoczeniu. Ich instalacja zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po danym terenie oraz chroni instalacje świetlne czy słupy przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Latarnie i różnego rodzaju słupy to nieodzowny element naszego otoczenia. Ich stawianie zlecane jest odpowiednim służbom, ale warto również pomyśleć o ich profesjonalnym zabezpieczeniu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Odbojnice chronią przed szkodami, jakie wyrządzić mogą pojazdy np. samochody na parkingu lub pojazdy w magazynie. W jakich sytuacjach warto zainstalować taką ochronę i na czym ona dokładnie polega?

Czytaj dalejCharakterystyka i zastosowanie odbojnic narożnychCzym są odbojnice narożne? Najprościej rzecz ujmując, są to bariery ochronne. Jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się je najczęściej na rogach różnego rodzaju konstrukcji, aby uniemożliwić kolizje poruszających się po danej przestrzeni osób czy też pojazdów z elementem, na którym zamontowana jest odbojnica narożna.

Czytaj dalejOdbojnice na parkingach. Ich rola i znaczenieBezpieczeństwo jest jednym z kluczowych zagadnień przy organizacji ruchu, zarówno tego, który odbywa się na drogach publicznych, jak i na terenach wewnętrznych.

Czytaj dalej